obraz  z 4  kamer IP
Firma ECHO AQUSTIC oferuje swoim klientom bogatą ofertę sprzętu zabezpieczającego dobytek. Specjalizujemy się w sprzedaży, instalacji oraz serwisowaniu elektronicznych systemów zabezpieczeń. Współpracujemy z wieloma producentami, posiadamy w ofercie ich produkty, oraz wykonujemy dla nich instalacje i serwis. W naszej ofercie znajdziecie Państwo systemy alarmowe, telewizje przemysłową, systemy pożarowe, kontrole dostępu, rejestracji czasu pracy, systemów inteligentnego domu Zajmujemy się pełną obsługą zleceń - od konsultacji, poprzez projektowanie instalacji, montaż podzespołów i pełną konfigurację. W ramach naszej działalności prowadzimy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny przygotowywanych przez nas systemów. W trakcie wykonywania Państwa zleceń korzystamy tylko i wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu, dzięki czemu gwarantujemy jego niezawodne działanie.
Celem systemu telewizji dozorowej (ang. CCTV) jest umożliwienie zdalnej/lokalnej obserwacji oraz rejestracji zdarzeń mających miejsce na danym planie obserwacyjnym.Szanowni Państwo, prowadzimy działalność w zakresie projektowania, montażu i konserwacji systemów telewizji przemysłowej CCTV. ECHO AQUSTIC jest firmą, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i satysfakcję klienta.

Montaż telewizji dozorowej z systemem cyfrowego zapisu, otworzy Państwu nowe możliwości kontrolowania tego, co dzieje się w Państwa firmie lub domu oraz podwyższy poziom bezpieczeństwa Państwa mienia.

Nasza firma instaluje kamery przeznaczone do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Kamery doskonale sprawdzają się w Państwa domach, mieszkaniach i w firmie. Jesteśmy firmą z doświadczeniem, dzięki czemu oferujemy Państwu najnowsze sposoby wykorzystywania monitoringu. Nasi fachowcy doradzą klientom najbardziej optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania dla ochrony domu i biznesu.
 
Dobór odpowiedniego sprzętu przeprowadzany jest u Państwa przez wykwalifikowanych techników, którzy określają jakie zastosować rozwiązania. Technik ustali jaki system najlepiej sprawdzi się w Państwa frmie, a także wykona symulację kosztów montażu instalacji. Następnie profesjonalnie, szybko i z najwyższą starannością wykonamy instalację, uruchomimy system i gruntownie przeszkolimy obsługę.
Celem systemu telewizji dozorowej (ang. CCTV) jest umożliwienie zdalnej/lokalnej obserwacji oraz rejestracji zdarzeń mających miejsce na danym planie obserwacyjnym.
Podstawowe korzyści jakie daje system telewizji dozorowej CCTV to m.in.:
 • bezpieczeństwo
 • możliwość całodobowego nadzoru zdalnego z dowolnego miejsca na świecie,
 • stałe rejestrowanie obrazu z kilku kamer, zastępując pracę kilkunastu ludzi w ciągu doby
 • możliwość archiwizacji cyfrowej na dyskach HDD, pendrive lub płytach CD, DVD.
Zapewniamy rozwiązania zarówno dla małych instalacji domowych jak i przemysłowych, do monitoringu pomieszczeń jak i na zewnątrz w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych. W gronie naszych dotychczasowych Klientów znajdują się firmy produkcyjne, handlowe i usługowe. Instalowane przez nas systemy działają także w wielu budynkach użyteczności publicznej.
Monitoring wizyjny jest powszechnie stosowany w obiektach użyteczności publicznej między innymi w  centrach handlowych, hipermarketach, kasynach, szkołach, cmentarzach jak i  w firmach oraz na terenach miejskich, w tym na ulicach, skrzyżowaniach, parkingach itp
Pod względem jakości transmisji i jakości zapisu obrazu, na tle technologii działających na rynku jako najbardziej nowoczesne technologie możemy wyróżnić:
Technologia Turbo HD-TVI

 

obraz  z kamery TURBO HD-TVI
Technologia działająca  na kablach koncentrycznych. Maksymalna rozdzielczość rejestracji sygnału to 2048x1536 (3Mpx). Technologia TURBO HD-TVI oferuje transmisję do 600m bez wzmacniacza sygnału, bardzo dużą odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, niskie opóźnienia spowodowane odległością i dekodowaniem sygnału (video nie jest skompresowane) oraz dwukierunkową komunikację, a co za tym idzie przez jeden kabel możliwe jest między innymi sterowanie PTZ i zmiana ustawień kamery – tylko jednym kablem! Jako nieliczna, jest kompatybilna wstecznie z technologią analogową, a modele rejestratorów praktycznie zawsze posiadają  do dyspozycji kanały IP,  HD-TVI, ANALOG, AHD (przez producentów zwane czterosystemowymi, ze względu na dostępność 4 technologii), dlatego migracja ze starszych systemów ogranicza się do wymiany sprzętów końcowych, bez potrzeby przebudowywania instalacji. W łatwy sposób w takim razie możemy po kolei wymieniać elementy istniejącej instalacji zaczynając od rejestratora, na kamerach kończąc. Nie rozbudowując zbyt istniejącej instalacji LAN, można także dodać kamery IP, o których mowa jest wyżej. Opcja taka jest idealna w przypadku konsolidacji do 4 instalacji IP i analogowej w jedną oraz przy chęci migracji na lepszą jakość CCTV. Pod względem obrazu, na tle technologii działających na kablu koncentrycznym, TURBO HD-TVI wypada jako najbardziej kolorystyczne, naturalne, posiadające najwyższy kontrast (szczególnie widoczne w przypadku nagłych i ostrych zmian kolorów) i szczegółowość.
Technologia monitoringu IP

obraz  z kamery IP
Technologia oferująca jak dotąd najwyższą jakość obrazu. Technika IP pozwala na dowolne rozproszenie przestrzenne urządzeń. Przy zachowaniu odpowiednio szerokiego pasma transmisyjnego można stosować dowolne medium takie jak skrętka komputerowa, fale radiowe, włókna światłowodowe, przewody telefoniczne czy nawet sieci telewizji kablowej. Monitoring IP posiada możliwość rejestracji zapisu o  rozdzielczości, nawet dochodzących do 20MPx. Przy najwyższych rozdzielczościach charakteryzuje się niestety wysoką ceną. Jest to technologia narażona na spowolnienia, zacięcia i zamarzanie obrazu, o ile nie ma oddzielnie utworzonej sieci tylko i wyłącznie dla systemu wizyjnego. Decydując się na zakup systemu monitorowania IP, musimy przeznaczyć nieco większy nakład pieniężny, jednak otrzymujemy dzięki temu sprzęt najwyższej jakości.
Etapy projektowania systemy telewizji przemysłowej (monitoringu)
Podstawowe elementy systemu telewizji przemysłowej to kamery, okablowanie kamery z rejestratorem, rejestrator zapisujący i monitor. Projektant systemu określa przy akceptacji inwestora miejsca instalacji kamer oraz kluczowe parametry systemu.

 

Kamery

Dobór kamer i obiektywów wymaga uwzględnienia szeregu czynników, takich jak: pory roku, warunki atmosferyczne, wielkość przedmiotów i osób w polu widzenia i inne. Dobierając lokalizacje kamer należy brać pod uwagę szereg czynników mających wpływ na końcową jakość obrazu. Wybór: kolorowa czy czarno - biała jest uwarunkowany zastosowaniem kamery. Więcej informacji zawiera obraz kolorowy, dlatego że ułatwia rozróżnienie szczegółów, jest lepiej zapamiętywany, szybciej zauważane są różnice, w niektórych wypadkach kolor jest jedyna informacją umożliwiającą sprecyzowanie opisu sytuacji. Wadą kamer kolorowych jest wyższa cena i mniejsza czułość. Uniwersalną kamerę jest kamera typu dzień/noc posiadająca dwa tryby pracy; kolorowy i czarno-biały załączane przez automatykę kamery. O jakości uzyskanego obrazu nie tylko decyduje rodzaj zastosowanej kamery oraz obiektywu. Równie ważne jest lokalizacja kamery. Na tym etapie należy ustrzec się typowych błędów polegających na zbyt wysokiej lokalizacji kamery, zastosowania obiektywu o zbyt szerokim kącie widzenia czy umieszczeniu kamery w miejscu gdzie będzie narażona na odblaski od silnych źródeł światła.

 

Rejestratory

Rejestratory obrazu mają za zadanie archiwizować nagrany materiał. Projektant ma do wyboru setki urządzeń dostępnych na rynku a różniących się rodzajem zastosowanej kompresji obrazu, wydajnością sprzętową, pojemnością dysków (oraz możliwością rozbudowy), możliwością współpracy z innymi urządzeniami oraz wieloma innymi parametrami.


Pytania które mogą pomóc w doborze odpowiedniego rejestratora:

 • Ile kamer ma być podłączonych do rejestratora? Na rynku najbardziej popularne są rejestratory 4,8 i 16 kanałowe.

 • Jaki monitor będzie podłączony do obserwacji? Dla kamer analogowych zaleca się stosowanie monitorów analogowych lub cyfrowych, jednak niebagatelną sprawą jest również możliwość podłączenia do rejestratora monitora ze złączem VGA lub HDMI.

 • Czy ma być rejestrowany również dźwięk? Ile źródeł dźwięku ma być rejestrowanych? Raczej rzadko stosowane.

 • Jaka jakość obserwowanego obrazu ma być zachowana? Najczęściej producenci podają parametry zapisu maksymalnej liczby klatek na sekundę w niższych rozdzielczościach np. CIF. Jeżeli interesuje nas zapis płynnego ruchu musimy zapisywać materiał z prędkością 25 klatek na sekundę (fps) z konkretnej kamery. Jeżeli interesuje nas rejestracja maksymalnej ilości szczegółów dla poszczególnego ujęcia (klatki) to musimy zapisywać zdarzenia w pełnej rozdzielczości.

 • Jak długi czas rejestracji obrazu nas interesuje? Czas ten zależy min. od: jakości kompresji (JPEG,MJPEG,MPG4,H.264), ilości kamer, wielkości zainstalowanych nośników, rozdzielczości zapisanych obrazów i ich ilości w jednostce czasu).

 • Czy zapis obrazu będzie realizowany non-stop czy tylko na podstawie detekcji ruchu lub wg harmonogramu.

 • Czy będziemy korzystali z dostępu przez sieć LAN? i przez Internet?

 • Czy będziemy zdalnie sterować rejestratorem przez sieć?

 • Czy będziemy obsługiwać zdalnie, z poziomu rejestratora, kamery szybkoobrotowe?


Okablowanie (przewody)

Projektując okablowanie należy kierować się nie tylko zapewnieniem odpowiednich parametrów transmisji sygnału wizyjnego. Należy mieć na uwadze perspektywę rozbudowy systemu. Nowoczesne okablowanie powinno zostać tak zaprojektowane żeby można było w przyszłości przejść na nowe technologie (kamery IP) bez konieczności wymiany okablowania.

Jak dobrać odpowiednie przewody?

 • Jaka jest odległość od kamer do urządzenia rejestrującego?
  kabel koncentryczny (kabel współosiowy): w zależności od jakości kabla od 200 do 600 metrów
  kabel koncentryczny: po zastosowaniu wzmacniaczy: do 1000 metrów
  przewód jednoparowy: po zastosowaniu transformatora pasywnego: do 200m
  skrętka UTP 5e : po zastosowaniu transformatora pasywnego: do 300m
  skrętka UTP 5e : po zastosowaniu transformatorów aktywnych: do 1800m
  światłowód (metoda modulacji intensywności strumienia świetlnego): do 5 km

 • Jak będzie realizowane zasilanie? Oddzielna instalacja, użycie kabla koncentrycznego zintegrowanego z przewodami zasilającymi (np: YAP) lub przesyłanie zasilania kablem UTP (skrętką) obok sygnału wizyjnego.

 • Gdzie będą prowadzone przewody? Jeżeli na zewnątrz budynku to zaleca się stosowanie kabla żelowanego o podwyższonej wytrzymałości.

 

Dobrze wykonany projekt jest podstawą nowoczesnego, niezawodnego systemu zapewniającego sprawną obsługę i doskonałą jakość obrazu.